Naruto 2: Iluze ruin podsvětí

19. června 2013 v 10:00 | Rin-chan |  Naruto flmy a speciály

Iluze ruin podsvětí je druhým Naruto filmem, umístěným zhruba za 160. epizodu v anime. Hned zezačátku filmu jsme svědky akce někde na pobřeží Země větru, při níž se Píseční ninjové utkají s podivnými, nesmrtelnými monstry, která se vyplazila z oceánu. No a jelikož se tihle plecháči brzo objeví taky v Zemi ohně, nezbývá, než začít situaci seriózně řešit. Na scénu záhy vstupuje baleťácký velitel destruktivních robotů, který je jakousi záhadou rychlejší, než trénovaný ninja a Narutovo kombo ho ani nepolechtá. Pak se ale stane nehoda a oba dva se zranění octnou u kočovných lidí, kteří jim oběma poskytnou ošetření a dočasné přístřeší.

Naruto se s Temujinem, jak se jeho soupeř jmenuje postupně spřátelí a zjistí, že nehledě na jejich dynamické setkání je to celkem laskavý kluk, pracující pro ještě laskavějšího staříka. Cílem téhle nové postavy - Temujinova nadřízeného - je udělat svět lepším pomocí legendárního kamene Gelel. Věci se ale přestanou zdát tak hezky pohádkovými, když se ukáže, že hodný pán velí taky třem v harpyje se morfujícím mrchám a jeho metody nejsou zdaleka tak mírumilovné, jak zezačátku tvrdil. Naruto a jeho přátelé se proto samozřejmě vydávají po jeho stopách, přičemž se potýkají nejen se zuřivými humanoidními netopýrkami, ale i se samotným Temujinem, který nevěří, že by jeho mistr, pan Haido, dělal něco špatného.

Abych pravdu řekla, mě osobně druhý film moc nezaujal. Záchrana Sněžné princezny byla bezkonkurenčně Narutovější. V první řadě bych uvedla, že neschvaluju nabourání klasického světa shinobi jak ho známe moderními, plechovými stroji propracovanými zřejmě začátečnickým, nepřesvědčivým animátorem. Většina zápletky je nahuštěná do prvních a posledních dvaceti minut filmu, zbytek je vyplněný vatovitým tlacháním o dobrotě nebo nedobrotě jednotlivých postav. Hlavní padouch Haido je celkem nepromyšlený, chybí mu nějaký výraznější motiv k tomu, co dělá a celkově mu jeho chování moc nevěřím, nehledě na absenci motivace u jeho třech přicmrndávaček. Kdyby se tvůrci rozhodli dát něco takového do seriálu, shlédla bych těch několik epizod s největším sebezapřením, přičemž by mě téměř urážel každý Haidův výstup. Všechno je to korunované Temujinovým zázračným přechodem k těm dobrým, který se odehraje tak pozdě a nevhodně, že by udělal líp, kdyby umřel. Toliko můj názor. Vy si ale vytvořte vlastní, protože pokud jste skutečnými fanoušky Naruta, tenhle film asi stejně neunikne vaší pozornosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama