Naruto 2: Iluze ruin podsvětí

19. června 2013 v 10:00 | Rin-chan |  Naruto flmy a speciály

Iluze ruin podsvětí je druhým Naruto filmem, umístěným zhruba za 160. epizodu v anime. Hned zezačátku filmu jsme svědky akce někde na pobřeží Země větru, při níž se Píseční ninjové utkají s podivnými, nesmrtelnými monstry, která se vyplazila z oceánu. No a jelikož se tihle plecháči brzo objeví taky v Zemi ohně, nezbývá, než začít situaci seriózně řešit. Na scénu záhy vstupuje baleťácký velitel destruktivních robotů, který je jakousi záhadou rychlejší, než trénovaný ninja a Narutovo kombo ho ani nepolechtá. Pak se ale stane nehoda a oba dva se zranění octnou u kočovných lidí, kteří jim oběma poskytnou ošetření a dočasné přístřeší.

Naruto se s Temujinem, jak se jeho soupeř jmenuje postupně spřátelí a zjistí, že nehledě na jejich dynamické setkání je to celkem laskavý kluk, pracující pro ještě laskavějšího staříka. Cílem téhle nové postavy - Temujinova nadřízeného - je udělat svět lepším pomocí legendárního kamene Gelel. Věci se ale přestanou zdát tak hezky pohádkovými, když se ukáže, že hodný pán velí taky třem v harpyje se morfujícím mrchám a jeho metody nejsou zdaleka tak mírumilovné, jak zezačátku tvrdil. Naruto a jeho přátelé se proto samozřejmě vydávají po jeho stopách, přičemž se potýkají nejen se zuřivými humanoidními netopýrkami, ale i se samotným Temujinem, který nevěří, že by jeho mistr, pan Haido, dělal něco špatného.

Abych pravdu řekla, mě osobně druhý film moc nezaujal. Záchrana Sněžné princezny byla bezkonkurenčně Narutovější. V první řadě bych uvedla, že neschvaluju nabourání klasického světa shinobi jak ho známe moderními, plechovými stroji propracovanými zřejmě začátečnickým, nepřesvědčivým animátorem. Většina zápletky je nahuštěná do prvních a posledních dvaceti minut filmu, zbytek je vyplněný vatovitým tlacháním o dobrotě nebo nedobrotě jednotlivých postav. Hlavní padouch Haido je celkem nepromyšlený, chybí mu nějaký výraznější motiv k tomu, co dělá a celkově mu jeho chování moc nevěřím, nehledě na absenci motivace u jeho třech přicmrndávaček. Kdyby se tvůrci rozhodli dát něco takového do seriálu, shlédla bych těch několik epizod s největším sebezapřením, přičemž by mě téměř urážel každý Haidův výstup. Všechno je to korunované Temujinovým zázračným přechodem k těm dobrým, který se odehraje tak pozdě a nevhodně, že by udělal líp, kdyby umřel. Toliko můj názor. Vy si ale vytvořte vlastní, protože pokud jste skutečnými fanoušky Naruta, tenhle film asi stejně neunikne vaší pozornosti.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama