Veselé Vánoce z Konohy!

24. prosince 2013 v 1:51 | Rin-chan |  Příběhy

Zase po dlouhé době jsem sesmolila nějakej speciál. Je to takovej malej dárek, kterej vám můžu dát. Tak si užijte Vánoce, hodně dárků a pohody, ať všechno proběhne v klidu, ať se všichni sejdete a vůbec - jen to nejkrásnější =) Vaše Rin.

Sníh se pomalu snášel z oblohy a dopadal na zem, kde tvořil tlustou peřinu. Všechna okna i výlohy byly rozsvícené a světla, odrážející se od bílé pokrývky prozařovala nebe, takže mělo tmavě červeno-růžovou barvu. Rin mrznul nos i prsty, protože si nechala doma rukavice, ale dneska jí to vůbec nevadilo. Protože byl Štědrý den.
To se všude vznáší ta klidná, sváteční atmosféra a člověk prostě nemůže být mrzutý z ničeho. Tedy pokud už má pro všechny nakoupené a zabalené dárky, což Rin měla. Pravda, měla trochu obavu, jak Kakashi přijme, že jeho vysněné prstové ponožky měli jen v růžové barvě, ale to byl nepatrný detail.
Zrovna, když si vychutnávala posvátné ticho na jindy rušném náměstí, přes které šla, ozvalo se ohlušující kvílení. Nebo spíš kvičení. Vlastně to znělo, jako když skřípnete prase do eskalátoru.
A to by asi nechtěl slyšet nikdo.
Rin se tak lekla, že upustila kapra, co nesla na hromadnou sešlost v nedaleké restauraci a ten se bezmocně rozplácnul do sněhu. To zapůsobilo jako jakýsi kosmický signál pro Kisameho, známého aktivistu v boji proti násilí na rybách. Zničehonic se spawnul z nejbližší uličky a s rozhořčeným výkřikem přistál dokonalým telemarkem vedle Rin.
,,Ne!" zakvílel zničeně a zvednul mrskajícího se tvora. ,,Kvestulu ne! Tys ji chtěla zabít?! Chtěla?!"
Rin zvedla obočí. ,,Kvestula?"
,,Je to moje sestřenice ty vrahu!"
,,Vždyť je to kapr!"
,,Vždyť je to kapr!" opakoval zraněně Kisame. ,,Jsi odporná. Tvoje chování mě šokuje - ŠOKUJE. Co kdybych praštil o chodník s tebou, he?! Taky bys byla jen kapr?"
,,Co to plácáš? Dal jsi nám přece povolení, abychom si k Vánocům ulovili několik kap...."
,,Ale ne Kvestulu!" přerušil ji. ,,Tohle je normálně pokus o vraždu člena mé rodiny a já si budu stěžovat! Tohle tak nenechám!" s rybou v podpaždí prchal v dál, nebohá Kvestula jen lapala po dechu a snažila se neleknout. ,,Ještě uvidíte!"
A s takovými přísliby zmizel Kisame někde za rohem.
Rin ještě chvíli stála a snažila se zkoncentrovat natolik, aby se ujistila, že z právě proběhnuvší telenovely nedostala obrnu mozku a pak se teprve otočila směrem, odkud původně přišel výkřik, který ji donutil ublížit Kvestule.
Na druhé straně náměstíčka uviděla Jiraiyu, Tsunade a Orochimaru, který byl zřejmě autorem všech paskřeků, narušujících jinak klidný večer. Zamířila k nim.

Naskytl se jí velice originální pohled na Orochimaru s jazykem omotaným kolem lampy a jeho dva týmové kolegy, snažící se ho z té patálie dostat. Tedy, jednoho kolegu. Tsunade totiž byla tak vylitá, že se opírala o Jiraiyu, v jedné ruce karafu se saké, druhou si přidržovala roztržené ramínko od podprsenky a snažila se z posledních zbytků příčetnosti zachránit svou počestnost, která se zdála ohrožena vinou velkého, mléčného vaku, skoro úplně vykukujícího z megamonstrózního výstřihu Páté.
Jiraiya se nezdál, že by mu to vadilo, ale vypadal mírně znepokojen stavem svého kolegy.
,,Kdyby ses přestal tak vrtět," říkal zrovna. ,,Mohl bych to prostě uřezat..."
,,Můj fkvoftný jafyk? Děláf fi fuandu?!" huhlalo hádě a hbitě uhýbalo před Jiraiyovým kunaiem. Ten se nemohl trefit, jelikož pravou rukou přidržoval Tsunade a levou se vůbec dělá všechno blbě.
,,Dobrý večer," pozdravila Rin. ,,Vidím, že máte nějaký problém...dost kuriózní, zdá se."
Tsunade se zahihňala. ,,Orochimaru oblizoval ty---ty----tyčku!" poslední slova vyprskla v náhlém záchvatu smíchu, jako by právě řekla ten nejlepší joke na světě.
Jiraiya si povzdechl. ,,Mohla bys mi pomoct, Rin? Chci Orochimaru odřezat, ale jaksi nemám volnou tu správnou ruku...."
,,Obřezat?!" zděsila se Tsunade. ,,Ach, ty zvrhlej úchyle, jak se jen opovažuješ dělat takové věci a nechodit kanálama?!"
,,Řekl jsem odře...."
,,Ochranka!" ječela Tsunade. ,,Tohle je skandální! Ochranka!"
V mžiku se objevili dva černí ochránci, připravení eliminovat cokoliv, co přijde jejich Hokage skandální a chopili se vzpouzejícího Jiraiyi. Orochimaru do toho něco řval, Tsunade řvala, Rin řvala a Jiraiya pištěl a nakonec se jim podařilo probudit nějaké dítě, které začalo řvát taky. A kouzlo večera bylo rázem pryč.

Když se konečně dopotáceli do restaurace - Tsunade úplně na šrot, Jiraiya s vytrhanými chlupy z uší a Orochimaru s chybějící kůžičkou na jazyku, zábava byla v plném proudu. Sasuke s Itachim zpívali na stole duet 'Chtěl bych být medvídkem' a Karin do rytmu tancovala macarenu. Kushina mlátila po hlavě Naruta, protože si nacpal do pusy dva chlebíčky, osm rohlíčků, tři fíky, talířek datlí a smrkovou šišku zároveň a Minato se tomu jen smál, protože - přiznejme si to - byl proti tomuto druhu matriarchátu zcela bezmocný.
Duet dvou těžce netalentovaných sexy Uchihů přerušovalo občasné vzteklé bručení z kouta, kde se nacházel První Hokage, přežvykující svoje vlastní větve, protože letos dělal stromeček on. Díky tomu se náramně ulevilo Yamatovi, který pobíhal po kvartýru s baterkou nastavenou pod obličejem a strašil geniny ve věku pod deset let.
Kvůli několika otravám z jídla a vylámaným zubům z loňska byla letos Anko vyřazena z výroby cukroví a kuchyni tudíž vládla Hinata, která sice byla moc hezká, ale o pečení věděla asi tolik, jako Kabuto o heterosexualitě. Přes tohle všechno probíhal celý večer celkem v poklidu, dokud...

Dveře se rozrazily a do místnosti vběhl Obito, celý bledý a s vytřeštěnýma očima. ,,Hrozná katastrofa!" zakřičel. ,,Kakashi zmizel!"
Většina lidí zmlkla a jala se zarytě přemýšlet, v čem je pointa, jen Asuma se zachechtal. ,,Dobře mu tak."
Tsunade hlučně pochválila jeho prohlášení a připila mu na zdraví, přičemž si polovinu lihoviny vylila do výstřihu, s jehož hlídáním už se pranic neobtěžovala.
,,Vy to nechápete!" stresoval Obito. ,,Bez Kakashiho nemůžeme oslavit Vánoce!"
Rin mu položila ruku na rameno. ,,Je to sice smutné, ale měl tu být, věděl přece, že..."
,,Ty tomu nerozumíš!" přerušil ji. ,,On je přece Ježíšek! Má všechny naše dárky!"
Po těch slovech se částečné ticho proměnilo v hrobové. Jediným občasným zvukem byl žvýkající Hashirama, který se snažil nevnímat dění okolo sebe, aby nepřišel i o zbytky důstojnosti. Následně, až to docvaklo i těm pomalejším jedincům, se v místnosti rozpoutal hotový Mordor.
Sasuke s Itachim se naprosto vykašlali na dokončení své árie a začali si škubat smetákovité, černé vlasy. Gaarovi pukla tykev, všem Deidarovým pusám spadla čelist a Sakura si začala trhat řasy nad polévkou, kterou do sebe vařící lil Kiba, recitující Jana Nerudu. Prostě totální chaos. Všude bylo cítit peklo.
,,Ale co teď?" strachovala se Ino. ,,Co budeme dělat? Já chci dárky! Chci!"
,,Musíme ho najít." usoudil Shikamaru.
,,No ne," utrousil Neji. ,,Na to bychom nepřišli."
,,Máš pravdu, Neji-san!" vykřikl akčně Lee, který absolutně nechápal žádný sarkasmus. ,,Shikamaru-kun je skutečně ten nejchytřejší z nás!"
Tenten se ušklíbla. ,,Věděla bych o tom nejblbějším..."
,,Tak dost!" snažila se Kurenai ovládnout situaci. ,,Chce to klid. Rozdělíme se do týmů a půjdeme Kakashiho hledat. Dárky musí být."
,,Já teda rozhodně nikam nejdu." roztáhnul se Hidan na nejbližším gauči. ,,Je tam zima a já bych se musel zahalit a schovat můj mužný hrudník by byl prostě hřích. Ať jde tým osm."
,,To je pravda." podotknul Sasori. ,,Hinata je naprosto zmanipulovatelná, Shino je línej se hádat a Kibu zbijem."
Konečně vstal Druhý Hokage a praštil do stolu, až se Tsunade lekla a převrhla si do klína mísu s bramborovým salátem. ,,To by stačilo! Půjdeme všichni kolektivně a najdeme Kakashiho! Do té doby nebude nikdo jíst ani pít a ani vůbec nic!"
Obito se naklonil k Rin. ,,Záleží mu na tom jen proto, že má dostat ten Gaiův senza trikot," zašeptal. ,,Je z něho úplně hotovej. Jinak by nehnul ani prstem."
Tobirama po něm šlehnul pohledem. ,,Já to slyšel! Tak, do práce vy chásko líná! Nebo to tady vytopím! A ty se moc nesměj, Kisame, žádnou rybí nadvládu to znamenat nebude. Pohyb!"

A tak všichni hledali. Konohamaru zapadl někam do sněhu a Moegi ho nemohla najít, Udon se rozplakal, Sasuke se k němu bůh ví proč přidal a Ino měla na nohou lodičky, takže jí pozvolna modraly nohy. Sakura s Narutem volali na svého senseie tak svědomitě, že probudili všechny ostatní novorozence, které předtím nezvládli vyburcovat Tři Sannini a Kushina přesvědčovala ustaraného Minata, že si z nich Kakashi určitě jenom střílí.
Ibiki byl na prášky. ,,To je konec!" štkal. ,,Měl jsem dostat od Ježíška paruku a teď, když Kakashi zmizel....jsem odsouzen mít hlavu jako koleno!"
,,Neplakej, Kojaku," konejšila ho Shizune se slzami v očích. ,,My ho najdeme! Budeš zase švihák."
Ale Ibiki pomalu ztrácel víru, stejně jako všichni ostatní. I Rin si začínala dělat starosti. Ona naštěstí nestihla svoje dárky Kakashimu svěřit, ale několik balíčků pro pár nejbližších kamarádů náladu nezvedne, spíš naopak. Když se potichu svěřila Obitovi, že pro něj má dárek v kabelce, zavýsknul tak hlasitě, až ho slyšel Kiba a kdyby ho nezastavěli do obřího iglů vedle cesty, rozpoutal by davovou psychózu.
Několik nedisciplinovaných geninů začínalo rabovat okolní stánky s kolíčky na prádlo a místo sváteční pohody začalo převládat zlo. Kankuro se z toho celý rozklepal - nebo to taky možná bylo proto, že mu rozhněvaná Temari hodila za límec kus rampouchu. To se nedozvíme.
Orochimaru ze zoufalství olíznul dopravní značku, aby si zpravil náladu a samozřejmě znovu přimrznul. Naruto se k němu vzápětí přidal, jen o pár centimetrů níž, protože chtěl Saiovi dokázat, že je to celé blbost a Orochimaru všechno jenom hraje. Kdesi v dálce se roznaříkal Kisame, že Kvestula, kterou neustále tahal pod paží právě dodýchala. Domrskala svoje poslední vteřiny života v bělostné loužičce slizu. To všechny dorazilo.
,,Tohle jsou nejhorší Vánoce na světě!" prohlásila plačtivě Konan, zatímco se snažila setřást z vlasů sněhové vločky, rozmáčející její leknín.
Akamaru souhlasně zaštěkal.

Všichni se pozvolna vraceli zpátky do restaurace s tím, že se jen nacpou cukrovím a budou si povídat, když se Rin zastavila. Zaposlouchala se - jako by přes hvízdání větru něco slyšela.
,,Co je, Rin?" zeptal se Obito. ,,Proč se tak tváříš? Děsíš mě..."
,,Ty to neslyšíš?" opáčila šeptem.
,,Já jo." ozvala se Tenten. ,,Je to jako....jako..."
,,Jako by si někdo zkoušel sníst ruku." přikývnul Nagato.
,,Nebo Ančino cukroví." zacvrlikal Kotetsu.
Anko zrudla vzteky a odporoučela se naštvaně pryč. Protože s takovou bandou trotlů se ona tahat nebude, to teda ne.
Minato už ukazoval někam nahoru. ,,Jde to odtamtud! Ze střechy!"
,,Namikaze Minato," zasyčela Kushina. ,,Jenom se opovaž soukat se v tom svátečním kimonu tam naho...Minato!" zaječela, když seznala, že její manžel už je někde vpůli cesty.
Naruto k ní přiskočil, slzy na krajíčku. ,,Nebij ho...mami, nebij ho!"
Obito se rozběhl, vyskočil na první parapet a jal se svého senseie následovat. Přidala se i Rin s Jiraiyou.
Střecha restaurace byla na okrajích svažitá a namrzlá a Obito se málem zřítil, ale jakmile tuhle překážku překonali, mohli se pohodlně postavit na rovnou plošinku nahoře. Tam se jim naskytl jeden z nejzábavnějších pohledů za posledních pár měsíců. Jo, zábavnější než Orochimaru, orálně obtěžující dopravní značku.
Byl tam komín. Cihlový, úzký komín. A z něj trčely nohy. Kopající.
Rin přišla blíž. ,,Kakashi?" zavolala. ,,To jsi...to jsi ty?"
Odpovědí jí bylo zahuhlání, které znělo skoro jako nějaký druh pozitivní reakce.
,,Jak ses tam dostal?!" zajímalo Obita.
Pravdou je, že to zajímalo asi všechny, ale v té chvíli bylo prioritou vymanévrovat kyklopa ven z komína. Minato s Jiraiyou ho chytili každý za jednu nohu a začali tahat. Postupně se k nim přidala i Rin s Obitem, odněkud se objevivší Zabuza a nakonec přišel i Třetí Hokage, ale marně. Kakashi prostě držel.
Jiraiya přejel všechny přítomné významným pohledem. ,,Mám nápad. Ale...je to velice neetické."
,,Dostane to Kakashiho ven?" zajímalo Obita.
,,Jo."
,,Tak do toho."
,,Fajn, ale...až mě ten stříbrnej smeták bude žalovat, vy všichni dosvědčíte, že lže...jinak nedostanete dárky. Chápete?"
Dárky byly samozřejmě táhlo, které zabralo na všechny. Svorně se shodli, že pomlčí o jakémkoliv typu násilí či pohany, které se stanou svědkem. Dokonce i Minato a to už je co říct, protože obvykle tak moc horoval pro právo a pořádek, že i neuklizený psí exkrement na jakémkoliv místě ve vesnici byl zločin hodný doživotního vězení.
Zabuza šel všem čekajícím dole oznámit, aby se přesunuli dovnitř, že Kakashi hned přijde a uvelebil se na okapu, aby zabránil komukoliv dalšímu přijít nahoru.
Všichni se poslušně přestěhovali do restaurace, což bylo právě včas na to, aby uhasili Hashiramu, který blafnul od svíček na větvích z hlavy mu vyrůstajícího stromu a ze vší nudy si toho ani nevšimnul.

Když byl čistý vzduch, Jiraiya si vyzul boty a než mohl kdokoliv cokoliv namítnout, vyhoupnul se nahoru na komín a začal Kakashimu skákat po všech částech, co trčely ven. Nad městem se rozlehlo bolestivé ryčení, tlumené komínem a všichni uvnitř se lekli.
Jiraiya ale nepolevoval. Přičinlivě poskakoval, až se mu natřásalo všechno, co se natřásat mohlo a nemilosrdně zdupával zaseknutého Hatakeho dolů do otvoru, který byl ve skutečnosti o několik centimetrů užší, než celkový průměr jeho těla. Chvíli se zdálo, že je všechno ztracené, že kromě Kakashiho naklepané kýty nebude mít snažení žádný efekt, pak se ale ozval zvuk, jako když odšpuntujete lahev a stříbrovlásek za příšerného jekotu propadnul skrz.
Ti šťastní dole v restauraci to viděli asi tak, že z krbu vybuchnul obrovský oblak sazí a z něho několik desítek pestrobarevných dárků, co se rozprskly po celé místnosti.
Všichni začali s křikem hledat ten svůj a rozervaný balící papír létal snad úplně všude, i na lustr a do akvárka, kvůli čemuž Kisame sice nadával, ale nikdo ho neposlouchal. Rin, Obito, Minato a další ze střechy byli dole během několika vteřin a radostně prohrabávali všechen ten nepořádek, aby našli taky svoje dárky. Kakashi provinile vyřvával, že chtěl udělat jobovku a spustit se komínem jak se sluší a patří, ale toho taky nikdo neposlouchal. Už měli až po krk toho vysvětlování, že Ježíšek se komínem nespouští.
Ino se toho dne dočkala zdobeného kartáče na vlasy, Kisame vitaminového krmení pro žraloky a štěrku do akvárka, Tenten odněkud vytáhla sekeru jako vrata od stodoly, Druhý radostně pobíhal s Gaiovým upnutým, zeleným oblečkem a Ibiki se dočkal své paruky. Všechno nakonec dobře dopadlo, dárky se dostaly ke svým majitelům, nikdo se neotrávil z cukroví a Hashirama neshořel, ač se o to celý večer zjevně snažil. Jen Jiraiyovy dárky zůstaly nedotčené ležet na stole.
Tsunade si toho všimla, ale než stačila svoje přátele upozornit, že se Jiraiya pohřešuje, usnula v květináči s fíkusem poctivým spánkem nametených.

A tak ten dobrosrdečný, bělovlasý Sannin možná trčí zaseknutej v komíně dodnes.


A nakonec vánoční obrázek s Yumi, který mi poslal shirel. Děkuju. Je to moc krásnej fanart =)Při tvorbě tohoto příběhu nebyl zraněn žádný kapr.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tajja tajja | Web | 24. prosince 2013 v 12:26 | Reagovat

*totální záchvat smíchu s jemným prasečím chrochtáním*

2 calwen calwen | 24. dubna 2014 v 17:40 | Reagovat

vim, ze toho mas hodne...ale byla bych rada kdyby sis na nas udelala cas a zase neco napsala. taky me hodne zaujali Chodci staletimi, bylo by skvele kdyby jsi se k nim vratila. ja si nejspis osvezim pamet a znovu se na ne podivam...prece uz to nejaka ta chvile je..
moc se tesim na dalsi dily. cehokoliv.:)

3 calwen calwen | 11. září 2014 v 20:12 | Reagovat

porad cekame :)

4 Konan-chan Konan-chan | Web | 11. září 2014 v 22:42 | Reagovat

[3]: Souhlasím ;) :D

5 Kimi-chan Kimi-chan | 17. září 2014 v 20:20 | Reagovat

[3]: Také souhlasím :D

6 Tajja Tajja | 17. září 2014 v 21:41 | Reagovat

[3]: Taky se hlásím! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama